سایت علمی دوچرخه حرفه ایی
هر ایرانی یک وسیله نقلیه دوچرخه
                                                        
درباره وبلاگ

روزی خواهد رسید که دیگر باید از انرژی های پاک فقط استفاده کرد
برای این کار باید در زندگی خودمان باز نگری داشته باشیم از این رو این وبسایت راه های
بهتر به صرفه تر. شادابانه تر. و تر های دیگر رو برای شما به
معرض عموم و به دیدگان شما تقدیم می کند

ارتباط مستقیم:09165775549
مدیر سایت : sajjad m
نویسندگان
نظرسنجی
شما برای چه کاری از دوچرخه بیشتر استفاده داریدآمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


راه اندازی ۲۵ ایستگاه دوچرخه در سطح شهر؛

با اصفهان کارت رکاب بزنید/ دوچرخه سواری در مسیرهای ویژه

نگهداری هر ایستگاه ماهیانه بالغ بر ۲۰میلیون ریال است


خبرگزاری ایمنا: با بهره برداری از دومین عملکرد کارت های حمل و نقل (اصفهان کارت)، ایستگاه های دوچرخه شهر اصفهان مکانیزه می شوند.

از گذشته، اصفهان به شهر دوچرخه سواران معروف بوده و استفاده از این وسیله نقلیه غیرموتوری نسبت به سایر شهرها از عمومیت بیشتری برخوردار بوده است.
هم اكنون در سطح شهر اصفهان ۲۵ ایستگاه دوچرخه راه اندازی شده كه نگهداری هر ایستگاه ماهیانه بالغ بر ۲۰میلیون ریال است. 

راه اندازی ایستگاه های دوچرخه در نقاط مختلف شهر ازجمله خیابان های چهارباغ عباسی، چهارباغ خواجو، میدان امام (ع) با هدف تشویق شهروندان به استفاده از وسائل حمل و نقل پاك، كاهش آلودگی هوا و صوتی و كاهش مصرف سوخت صورت گرفت و پس از آن با استقبال خوبی از سوی شهروندان روبه رو شد.
این استقبال پس از مكانیزه شدن ایستگاه های دوچرخه و امكان تحویل دوچرخه ها از ایستگاه مبدا و تحویل آن به ایستگاه مقصد بیشتر شد و اكنون اكثر شهروندان اصفهانی از یك هزار دوچرخه ای كه در ایستگاه های سطح شهر تعبیه شده استفاده می كنند. 

بهره برداری از دومین عملكرد كارت های حمل و نقل
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به بهره برداری از دومین عملكرد كارت های حمل و نقل و به دنبال آن مکانیزه شدن ایستگاه های دوچرخه می گوید: از این پس شهروندان می توانند با استفاده از کارت الکترونیکی حمل و نقل (اصفهان کارت) و یک بار ثبت نام، دوچرخه را از ایستگاه مبدا تحویل گرفته و پس از طی سفر شهری دوچرخه را در دیگر ایستگاه های نزدیک به ایستگاه مقصد تحویل دهند.
مصطفی نوریان بابیان اینكه هزینه اجرا و بهره برداری و مكانیزاسیون ایستگاه های دوچرخه از ابتدا تا كنون بالغ بر یك میلیارد و 500هزار تومان بوده است، اظهار می دارد: با توجه به این که قبل از مکانیزه شدن امکان تحویل دوچرخه از ایستگاه مبدا به ایستگاه های دیگر نبود از این رو تعداد استفاده کنندگان از دوچرخه را محدود می کرد.
وی با اشاره به تعداد ایستگاه های دوچرخه اذعان می دارد: در سطح شهر اصفهان ۲۵ ایستگاه دوچرخه راه اندازی شده که هزینه نگهداری هر ایستگاه ماهیانه بالغ بر ۲۰ میلیون ریال است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در رابطه با تاثیرات مطلوب دوچرخه در مجموعه سامانه های حمل و نقل شهر اصفهان تصریح می كند: ویژگی های جغرافیایی اصفهان ظرفیتی فوق العاده برای توسعه ایستگاه های دوچرخه دارد؛ لذا می توان با اطلاع رسانی گسترده و فرهنگ سازی استفاده کنندگان دوچرخه را افزایش داد. 

مكانیزه شدن تمام ایستگاه های دوچرخه تا پایان سال 92

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شورای اسلامی شهر اصفهان در ارتباط با مکانیزه شدن ایستگاه های دوچرخه سطح شهر اصفهان عنوان می كند: در حال حاضر اکثر ایستگاه های دوچرخه مکانیزه شده است ولی در بعضی از نقاط به دلیل نبودن امکانات فنی این امر به تعویق افتاده است؛ لذا تا پایان سال جاری تمامی ایستگاه ها مکانیزه خواهند شد.  
ابوالفضل قربانی با بیان اینکه با مکانیزه شدن ایستگاه های دوچرخه عامل انسانی حذف خواهد شد تصریح می كند: افراد می توانند با داشتن کارت الکترونیکی اصفهان کارت که شماره ملی آن ها از قبل در آن ذخیره شده است به این ایستگاه ها مراجعه و دوچرخه دریافت کنند.
وی با اشاره به تاثیرات این اقدامات در راحتی و سهولت شهروندان می افزاید: با این اقدام شهروندان می‌توانند در هر یک از کانکس ها دوچرخه‌ای را دریافت کرده و در هر محدوده‌ای که کار آن ها تمام می‌شود دوچرخه را به نزدیکترین ایستگاه تحویل دهند.
رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز با بیان این که سهم استفاده از دوچرخه در سفر های روزانه شهروندان اصفهانی تنها ۲ درصد است، اظهار می دارد: طبق برنامه ریزی های انجام شده این رقم باید به ۱۲ درصد برسد.
قربانی تاکید می كند: مدیریت شهری تلاش می‌کند در جهت حفظ محیط زیست و کاهش ترافیک، شبکه دوچرخه‌سواری را گسترش دهد و شرایطی را فراهم کند تا شهروندان به صورت گسترده از دوچرخه استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه  ۲۵ ایستگاه دوچرخه در سطح شهر اصفهان وجود دارد خاطر نشان می كند: در طرح جامع حمل و نقل پیش بینی شده است که تا دو سال آینده تعداد این ایستگاه ها به ۶۰ عدد افزایش یابد.
رییس کمیسیون حمل و نقل شورا در ادامه با بیان اینکه تا پایان سال تمامی ایستگا ه های دوچرخه مکانیزه خواهد شد می گوید: با این اقدام تمامی ایستگاه ها به صورت زنجیروار به یکدیگر متصل می شوند و دیگر لازم نیست دوچرخه را به همان ایستگاه مبدا تحویل داد. 

ایجاد مسیرهای وی‍ژه دوچرخه در خیابان های صائب و جی
مدیر امور مناطق معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه تا کنون مسیرهای ویژه دوچرخه در خیابان های حکیم و دشتستان ایجاد شده است اظهار می دارد: در سال جاری مسیرهای دوچرخه در خیابان های صائب و جی و همچنین در حاشیه مادی ها ایجاد می شود.
علیرضا صلواتی در ادامه خاطر نشان می كند: با توجه به اینکه سهم دوچرخه سواری در شهر اصفهان 2درصد است درصدد هستیم تا پایان برنامه ۵ساله اصفهان این امر را به ۱۰درصد افزایش دهیم.
وی با تاکید بر اینکه دوچرخه پاک ترین وسیله حمل و نقل در دنیا محسوب می شود اذعان می دارد: اقدامات فرهنگی که شهرداری در این زمینه انجام داده باعث شده است که استقبال از دوچرخه بیشتر از گذشته شود. 
وی به دیگر پروژه ها اشاره می كند و می گوید: احداث ایستگاه های دوچرخه در محل اتوبوس های تندرو و ایجاد محل های استقرار دوچرخه در مدارس، ادارات و محل های پرترافیک شهر اصفهان از دیگر پروژه هایی می باشد که در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.
با توجه به ترافیک سنگین و ازدحام تردد در شهر اصفهان، گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری یک ضرورت است همچنین کاهش ترافیک و آلودگی های زیست محیطی، رفع مشکلات مربوط به پارک و پارکینگ و صرفه جویی های اقتصادی به خصوص در زمینه انرژی و افزایش سلامت جسمی و روحی شهروندان از جمله مزایای گسترش دوچرخه‌سواری محسوب می‌شود./14

نوع مطلب : سلامتی با دوچرخه، اخبار ورزشی دوچرخه cycling news ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 5 مهر 1392 03:54 ب.ظ
وای وای ابادان وای وای وای ابادان

اینا از ما ابادانیا لافوترن ای طرح خو تو اصفهان یکی از منطقه های کوچیک ابادان قرار داره
جمعه 5 مهر 1392 03:51 ب.ظ
ای کاش ما اهوازی ها هم فرهنگ مون بره بالا تا در شهرمون هرجا که خواستیم بریم با دوچرخه بریم بعدش تو اولین ایستگاه بزاریمش تا تو دستو پامون نباشه یعنی اینکه ریلکس زندگی کنیم

خدا یعنی میشههههههههههههههههه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو